Vidutinio tankio medienos plaušų plokščių gamybos procesas


Vploksciu gamybaidutinio medienos plaušų plokštės (MDF) itin populiari medžiaga baldų gamyboje. Dažniausiai tai modernių ir funkcionalių baldų gamyboje pasirenkama medžiaga, kuri užtikrina baldų kokybę ir ilgaamžiškumą. Dėl savo ekologiškumo, lengvo perdirbimo ir atsparumo drėgmei, MDF ypač vertinama ne tik gamintojų, bet ir pirkėjų.

MDF pasižymi tuo, jog tai medžiaga, kurioje itin mažai dervų. Plokštės gaminamos iš suspaustų medienos plaušelių, kurie veliami ir taip surišami tarpusavyje į tvirtą medžiagą. Medienos plaušų plokštės gamyboje naudojamos arba laminuotos arba dengtos mediena.

MDF plokštės pirmą kartą buvo panaudotos Jungtinėse Amerikos valstijose dar 1960 metais Niu Jorke. Greitai gamyboje pritikusi medžiaga imta labai vertinti ne tik valstijose, bet ir kitose šalyse. Iki šių dienų Amerikoje kasdien kasmet pagaminama apie 93 mln. K. m. šios medžiagos. Pastaruosius 10 metų MDF tapo itin populiaria medžiaga tarptautinėje rinkoje ir praktiškai nepakeičiamu produktu baldų gamyboje. Per pastaruosius metus šio produkto eksportas padidėjo 62 proc., o gamybos pajėgumai visame pasaulyje padidėjo apie 30 proc.

MDF gamybos procese svarbiausia yra spaudimo principas.

  • Gamyba prasideda nuo skiedrų ir pjuvenų, kurios yra kruopščiai atrenkamos ir perdirbamos.
  • Atsargiai pašalinamos visose metalinės priemaišos ir tada dar kartą medžiaga patikrinama metalo detektoriumi, kad neliktų metalo likučių.
  • Tuomet paruošta medžiaga perduodama faneruoti, kur paruošiami tinkamo pločio ir storio lakštai.
  • Iš medžiagų pašalinamas vanduo, jos suspaudžiamas ir šiuo metu labai daug dėmesio skiriama dervų kontrolei.
  • Tuomet pluoštai pučiami ir džiovinami tam skirtose cechuose.
  • Specialiame būgne lakštai suspaudžiami ir pasiekiamas galutinis lakštų suspaudimas. Šis procesas atliekamas labai kruopščiai, prižiūrimas ir kelis kartus tikrinama, ar spaudimas vyksta tinkamai, nebuvo pažeisti pluoštai ar plokštės reikalavimai.
  • Po džiovinimo pluoštus nušlifuoja ir paruošia jų paviršių apdailai
  • Apdailos pasirinkimas gana platus – apdailai galima pasirinkti kelių skirtingų atspalvių lakus arba laminavimą.

Tuomet jau gauti lakštai yra supjaustomi atitinkamomis formomis ir išmatavimais ir keliauja į gamybos ar prekybos įmones.SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams