Vaikų kambario baldai: žaidimams ir lavinimui


vaiku kambario baldaiĮrenginėjant vaikų kambarį, tenka atsakyti į daugelį klausimų. Tačiau renkantis baldus šiai namų erdvei labai svarbu paisyti ne tik grožio kriterijų, bet ir kitų svarbių aspektų. Baldai ir visas vaiko kambarys turi būti skirtas ne tik žaidimams, bet ir padėti vaikui augti, lavinti savo gebėjimus. Tam yra begale būdų paįvairinti vaiko kambarį, šiandien atskleisime kelis patarimus, susijusius su baldais vaiko kambaryje.

  • Baldų aukštis. Dažnai tenka matyti, kaip baldų gamintojai siūlo vaikų kambariui įvairių formų ir spalvų baldus, kurie labai žaismingi. Tačiau dažniausiai jie pritaikyti suaugusiems, o ne vaikams. Jie būna aukšti, stalčiai ir spintelės sunkios. Taigi, vien spalvingų baldų nepakanka. Įrengiant vaiko kambarį, labai svarbu pasirūpinti, kad bent keletas spintelių ir staliukų būtų pritaikyti prie vaiko ūgio. Vaikas mokysis pats imti daiktus, juos dėlioti ir tvarkytis, o ne tik prašys kažką paduoti. Žinoma, galima šalia pastatyti ir vieną didesnę spintą, kuri bus daiktų, kuriuos galima paimti tik su suaugusių priežiūrą saugykla.
  • Savęs pažinimas. Kiekviename vaikų kambaryje būtina įrengti veidrodį. Veidrodis padeda vaikui lavinti mąstymą, atskirti save nuo kitų. Šis baldas taip pat padeda mokytis kūno dalių, lavinti veido išraiškas, kurios siejamos su emocijų ir jausmų atpažinimu. Geriausiai veidrodį įrengti ant spintos Jūsų vaikui patogiame aukštyje.
  • Zonų atskyrimas. Pirkdami baldus ir kitas detales į vaikų kambarį, atminkite, jog vaiko erdvė turi turėti tam tikras zonas. Baldais sukurkite atskiras erdves žaidimams, poilsiui ir mokymuisi. Tai taip pat lavins vaiko atsakomybę, jis pratinsis prie disciplinos ir mokysis atskirti, kad tam tikri dalykai daromi tam tikroje vietoje. Tai vadinama etiketo pagrindų išmokimu.
  • Baldų parinkimas. Labai svarbu, kad baldus vaikų kambariui rinktumėtės labai apdairiai. Be visų kitų patarimų žinokite, kad vaikų kambario baldai turi būti itin saugūs ir patikimi. Geriausiai rinktis mažai sveriančias baldų detales, tokius baldus, kurie neturėtų aštrių kampų, kurie būtų stabilūs ir lengvai pasiekiami. Taip pat būtinai patikrinkite, ar baldų dažai nėra kenksmingi, ar su detalėmis negalima susižeisti. Vaikų kambario baldams labai tinka slankiojančios sistemos, kurios yra saugios ir lengvai valdomos.


SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams