Planuojame ir projektuojame savo svajonių spintą


Kiek vietos uzima zmogusNorėtume pakalbėti apie tai, kaip suplanuoti savo svajonių spintą. Nors iš pažiūros gali pasirodyti, kad tai niekų darbas, tačiau iš tikrųjų tai tikrai nelengva užduotis. Juk daiktų saugojimas labai aktualus klausimas kiekvienuose namuose…

Visai nesvarbu kur ir kokią spintą planuojate pastatyti, svarbiausia, kad visi daiktai būtų teisingai, gražiai išdėlioti savo vietose ir juos būtų patogu paimti.

Taigi, štai pagrindiniai žingsniai, padėsiantys protingai organizuoti daiktų saugojimą Jūsų namų spintose:

 1. Žingsnis. Nuspręskite, kur stovės spinta, kokiam tikslui ji bus skirta ir kokie daiktai ten bus saugomi.

Spintos yra skirstomos:

 • Bendra spinta vyrui ir žmonai;
 • Spinta tik jam arba jai;
 • Vaikų spinta;
 • Bendra spinta visiems;
 • Vien tik viršutinių drabužių spinta;
 • Spinta visiems drabužiams, išskyrus viršutinius;
 • Spinta su antresolėmis arba be jų.

Pirmasis žingsnis labai svarbus. Juk vieno tipo spintą planuojame prieškambaryje, o visai kitokią miegamajame. Nepraleiskite šito momento!

 1. Žingsnis. Suvokti realų dydį spintos, kuri gali tilpti konkrečioje erdvėje. Juk galvoti ir svajoti galima apie daug ką, o realybė, deja, mums gali pasiūlyti visiškai kitokius variantus…
 2. Žingsnis. Surūšiuoti visus daiktus. Daiktus turime suskirstyti į tuos, kurie kabo ant pakabų, ir į tuos, kurie saugomi lentynose. Iš pradžių tai gali pasirodyti kaip kvailystė… tačiau tik taip suprasite, kiek realiai lentynų Jums reikia megztiniams, marškinėliams ir pan… ir kiek realiai Jums reikia kabyklų ir vietos joms spintoje. Ir galiausiai – kiek vietos visa tai tai užims.
 3. Žingsnis. Apgalvoti, kaip bus saugomos rankinės, skrybėlės ir kepurės, smulkūs aksesuarai. Peržiūrėti visus kaklaraiščių, nosinaičių, rankinių, diržų saugojimo variantus internete ir išsirinkti sau priimtiniausią variantą.
 4. Žingsnis. Apgalvoti, kaip ir kur bus saugomi pledai, pagalvės, stambūs nesezoniniai daiktai.
 5. Žingsnis. Apgalvoti, kaip ir kur bus saugomi lagaminai, stambūs krepšiai.
 6. Žingsnis. Apgalvoti, kaip ir kur bus saugomas sportinis inventorius – slidės, slidžių batai, pačiūžos ir pan.
 7. Žingsnis. Apgalvoti avalynės saugojimą.
 8. Žingsnis. Išmatuoti pačių ilgiausių suknelių ir paltų ilgį tam, kad suprasti, kokius skyrius galima bus planuoti po pakabintais ilgiausiais drabužiais.

Ir štaDrabuziu uzimama vietai dabar supratus, kiek daiktų turite nuolatiniam saugojimui spintose – galite pradėti piešti savo spintos eskizą.

Tačiau pirmiausia norėtume prisiminti Noifertą, vokiečių architektą. Viskas, ką jis projektavo, buvo gerai apgalvota ir suprantamai išdėstyta tarsi “abėcėlė“. O to mums kaip tik ir reikia.

Kiekvienam užsakovui sunku suprojektuoti svajonių spintą… Tačiau galima pasiūlyti keletą principų, kuriais vadovaudamasis kiekvienas nusipieš pačios geriausios pasaulyje savo spintos modelį!

Paskaičiuokim, kiek gi vietos užima žmogus, kai: bando pasiekti viršutinę spintos lentyną, ieško ko nors apatinėje lentynoje arba ką pasiekia, kai užlipa ant kėdės ir pan…

 

Noiferto vadovėlyje kaip tik labai aiškiai parodyta, kiek ir ką gali pasiekti vidutinio ūgio žmogaus ranka. Taip iškart tampa aišku, kad kabyklą suknelėms ir paltams galima įrengti 2 m aukštyje.

Dabar pereikim prie drabužių dydžių. Noifertas ir tai yra apgalvojęs! Pavyzdžiui, vienos suknelės ilgis vidutiniškai gali būti 140-175 cm, o 10 tokių suknelių, sukabintų ant pakabų viena šalia kitos, užima 30-40 cm kabyklos skersinio. Primenu, čia kalbame apie vidutinius drabužių dydžius ir ilgius.

Ar dabar aiškiau, kodėl būtinai reikia perskaičiuoti visas savo sukneles ir pridėti dar šiek tiek vietos? Visos moterys, juk taip mėgsta apsipirkinėti ir be to dar esam “kaupikės“… labai retai ką nors išmetam, tiesa? Būtent todėl spintoje būtinai turi būti laisvos vietos svajonių garderobo papildymui.

Taigi dabar turi visus išmatavimus, kurie reikalingi spintos eskizui. Eskize turi aiškiai matytis kiekvieno daikto vieta. Viskas turi būti aiškiai ir patogiai išdėstyta. Pavyzdžiui, jei kelnes saugai perlenktas ir pakabintas, tai jos spintoje užims maždaug 120 cm aukštį. O jeigu kelnės kabo ištiestos, tuomet spintoje reikės 140-150 cm aukščio erdvės.

Standartinis spintos su varstomomis durimis gylis yra 60 cm. O spintos su stumdomomis durimis gylis yra 8-10 cm didesnis – tai priklauso nuo techninių slenkančių sistemų parametrų.

Erdvės aukštis virš kabyklos skersinio turi būti ne mažiau nei 5-6 cm tam, kad būtų patogu pasiekti drabužius.

Patogiausias žemos avalynės lentynų aukštis sudaro 17-20 cm, jeigu avalynė saugoma įprastai, o ne ant specialių stovų. Ilgaauliams batams prireiks palikti 50 cm aukščio laisvą erdvę, nes vidutinis tokios avalynės aukštis yra 40-41 cm.

Smulkius daiktus, t.y. kojines, nosinaites, apatinius, geriausia saugoti ištraukiamuose krepšiuose ar stalčiuose.

Spintos planavimas

Tikimės, www.Slider.lt patarimai Jums pravers!SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams