Naujausios tendencijos – skandinaviškas interjero stilius


Kasmet besikeičiančios interjero tendencijos nuolat pažeria naujų idėjų ir minčių. Interjero ekspertai pripažįsta, kad Lietuvoskandinaviskas stiliusje smarkiai populiarėja minimalizmas ir harmonija namuose bei interjere. Todėl vis dažniau lietuvius domina skandinaviškasis stilius. Jei subtilus ir ramus interjeras namuose vilioja ir Jus, naudinga žinoti kelis paprastus bruožus, kurie turėtų atsispindėti skandinaviško stiliaus interjere.

  • Spalvų gama. Vienas svarbiausių vaidmenų kuriant skandinavišką interjerą atitenka spalvoms. Dažniausiai norint sukurti tokį įvaizdį namuose, reikėtų žinoti, jog čia negali būti ryškių ir aktyvių spalvų. Dažniausias ir labiausiai priimtinas pasirinkimas – mėlyna, pilka, juoda, sidabrinė spalvos.

  • Medžiagos ir tekstūra. Kuriant skandinavišką stilių taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamus baldus ir jų gamintoją. Tradicinis skandinaviškas stilius – raminantis ir plaukiantis. Todėl čia itin vertinami mediniai baldai, o ypač – medžio masyvas. Pasitelkite į pagalbą įvairias medines detales. Prie natūralaus medžio geriausiai derinti natūralius audinius. Skandinaviškame stiliuje rasime vientisas tekstūras, be skirtingų raštų. Taip pat čia nėra daug detalių ar akcentų, viskas tarsi vientisa ir derinama tarpusavyje.

  • Baldų išmonė. Labai svarbu, kad kuriant skandinavišką stilių namuose pasirinktumėte tinkamus baldus. Dažniausiai jie yra masyvūs, vientisi ir patogūs. Jeigu renkatės stalą – jis turėtų būti gana didelis ir su medinėmis kojomis. Jeigu ieškote sofos ar lovos – ji būtinai turėtų būti plati ir patogi. Visi baldai namuose turi simbolizuoti patogumą ir jaukumą. skandinaviško stiliaus namuose pritinka šiek tiek technikos ir patogių sprendimų. Čia pravers sieninės spintos, slankiojančių durų sistemos. Jos neišsiskiria iš interjero ir sukuria patogumą.

  • Dekoras ir detalės. Kad skandinaviško stiliaus namai būtų jaukūs ir lengvi, juos reikia įprasminti šviesiuose tonuose. Todėl dažniausiai patalpos, kur vyrauja skandinaviškasis stilius, dažomos šviesiais tonais. Taip pat reikėtų vengti įvairių nereikalingų detalių ir dekoracijų. Namuose turi būti jauku ir lengva, o papildomi daiktai ant lentynų tik apsunkina erdvę. Geriausiai arba jų atsisakyti, arba suslėpti į ne taip lengvai pastebimas vietas.

  • Laisvės pojūtis. Beje, jei tik yra galimybė, kuriant skandinavišką stilių namuose reikėtų pasirūpinti natūralia šviesa. Tam puikiai tinka dideli ir sunkiomis užuolaidomis neužgožti langai, terasos.SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams