Kaip pasirūpinti maloniu kvapu spintoje?


Spinta, kurioje laikome drabužius ir įvairius aksesuarus ar batus, tikrai nėra pati geriausia vieta nemaloniam kvapui. Tačiau kartais nutinka taip, jog jis atsiranda, o ne visi žino, kaip su juo kovoti. Dažniausia problema, dėl kurios spintoje atsiranda nemalonus kvapas – pelėsis. Ar žinote, kaip pasirūpinti, kad jo neliktų, o atidarius spintą pasitiktų malonus kvapas?

spintos stumdomomis durimis

Sužinokite, kodėl pelėsis atsirado

Dažniausiai pelėsiui atsirasti yra kelios pagrindinės priežastis. Jis gyvena tik ten, kur yra jam palankios terpės daugintis. Trys pagrindiniai kriterijai, reikalingi pelėsiui yra pakankamas drėgmės kiekis, tamsa ir šiluma. Jeigu visi šie trys komponentai yra, didėja tikimybė pelėsiui atsirasti. Ne retai pelėsis persikelia nuo sienos į spintą ir ten įsikuria.

Kodėl reikia kovoti su pelėsiu?

Kartais žmonės mano, kad pelėsis nėra labai jau rimtas dalykas, tad juo rūpintis taip pat neverta. Tačiau iš tiesų pelėsis spintoje yra ne tik nemalonaus kvapo šaltinis, tačiau ir pavojus Jūsų sveikatai. Per drabužius, kurie yra spintoje, kurioje gyvena pelėsis, pelėsis gali sukelti alerginę Jūsų organizmo reakciją. Ta gali pasireikšti čiauduliu, nosies kutenimu, užgulimu, kartais karščiavimu ar net iššaukti astmą. Todėl naudinga žinoti, kaip efektyviai ir greitai išnaikinti šį nemalonų grybą iš Jūsų drabužių spintos.

Kaip išnaikinti pelėsį spintoje?

  • Labai svarbu panaikinti bent vieną iš trijų, pelėsiui kauptis reikalingų faktorių, kuriuos jau paminėjome. Pavyzdžiui, itin efektyvu yra sureguliuoti drėgmės kiekius patalpoje. Specialistai pataria, jog drėgmės lygis patalpoje iki 60 proc. palaikymas yra puikus būdas užkirsti pelėsio atsiradimui.

  • Pelėsiui panaikinti pasirūpinkite specializuotomis priemonėmis, skirtomis spintos valymui. Labai svarbu jas naudoti griežtai pagal instrukciją ir saugoti, kad nepatektų ant odos ar drabužių.

  • Pelėsiui naikinti tinka ir natūralūs receptai. Pavyzdžiu, aukštesnės koncentracijos actas arba citrinos ir vandens mišinys. Taip pat galima naudoti vandenį su muilu. Šie paprasti receptai taip pat efektyviai naikina pelėsį ir užkerta kelią jo sporų atsiradimui.

Kaip pasirūpinti maloniu kvapu?

potpourri bag with dry lawender flowers

Jei po pelėsio išvalymo  drabužių spintoje vis dar laikosi nemalonus kvapas, galite pasirūpinti keliais paprastais triukais jam įveikti:

  • Šiek tiek maltos kavos arba sodos sugeria neigiamus kvapus ir skleidžia malonų aromatą spintoje.

  • Kates auginantys šeimininkai žino, jog puikiai kvapus ir drėgmę sugeria kačių kraigas. Suvyniokite šiek tiek jo į pakelius ir palikite spintoje per naktį, o ryte pakeiskite naujais.

  • Pasigaminkite kvepiančias pagalvėles iš gėlių žiedlapių ar arbatų, suvyniokite į medžiaginius maišelius ir išdėliokite spintoje, kad skleistų malonų kvapą.SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams