Kaip įveikti medinių durų bėdas?


Medines stumdomos durys

Medinės durys – vienas populiariausių apsirinkimų į namus, ieškant kokybiško, patvaraus, ilgaamžio ir jaukaus baldo namams. Medinių durų natūralumas ir sukuriamas jaukus įspūdis ypač vertinamas daugelio gyventojų. Tačiau nereikia slėpti, kad medinės durys turi ne tik nemažai privalumų, bet sukelia ir šiek tiek nepatogumų. Ilgainiui medinės durys sukelia tipines bėdas, kurias reikia tinkamai įveikti, jei norite ilgai džiaugtis dailiomis ir funkcionaliomis medinėmis durimis.

  1. Girgždėjimas. Durų girgždėjimas kone populiariausia bėda, su kuria susiduria daugelis medinių durų šeimininkų. Šį medinių durų trūkumą įveikti gana paprasta – tereikia tinkamai sutepti vyrius. Tačiau tam nepatariama naudoti aliejaus, nes jis gali priversti vyrius greičiau rūdyti. Geriausiai tinka mašininė alyva arba paprasto pieštuko šerdis. Prieš tepant duris reikalinga jas šiek tiek pakelti, kad medžiaga tinkamai pasiskirstytų vyrių tarpuose.
  2. Pasikeitė forma. Dar viena populiari medinių durų problema – pasikeitusi jų forma. Medis – natūrali medžiaga, todėl ji, veikiama drėgmės ir laiko gali keisti savo formą. Dažnai medinės durys šiek tiek pabrinksta, todėl jos gali išsiklaipyti, krypti arba dėl išsiplėtimo braukti slenksti, netilpti į rėmą. Tai gana sudėtinga bėda. Žinoma, patogiausia šią bėdą įveikti – tai nemontuoti medinių durų patalpose, kur renkasi drėgmė. Tačiau jei norite džiaugtis puikiu interjeru, šią bėda galima įveikti palikus šiek tiek didesnius rėmų tarpus. Jei apie tai nepagalvojote prieš montuodami duris, teks jas šiek tiek pašlifuoti, kad durys įgautų savo pradinę formą.
  3. Medinės durys, veikiamos aplinkos gali ne tik išbrinki, bet ir išdžiūti ir dėl to susitraukti. Kai taip atsitinka, atsiranda durų nesandarumas ir tai tikrai nėra malonu ir jauku. Per atsiradusį plyšį tarp durų ir staktos gali sklisti oro gūsis, lengvai pereiti garsas. Kad įveiktumėte šią bėda, duris neprivalu vežti remontui. Galite pasinaudoti paprastu patarimu ir prie durų arba staktos pritvirtinti odos gabalėlį. Taip durys taps sandaresnės, kambaryje nešvilpaus vėjai ir nekris šviesa per plyšį iš gretimos patalpos.

Apie kitas medinių durų bėdas ir būdus jas įveikti, skaitykite kitame mūsų įraše.SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams