Baldų tykantys pavojai aplinkoje


Dažbaldu pavojusnai įsigiję baldus, norime, kad jie tarnautų ne metus ir ne du. Tačiau, kad taip ir būtų, reikia rinktis ne tik kokybiškus gaminius, bet ir juos tinkami prižiūrėti. Dažnai manome, kad baldų priežiūra prasideda ir pasibaigia jų remontu, kai išlūžta stalčius ar išsiklaipo durų bėgeliai, tačiau iš tiesų baldams reikalingas nuolatinis dėmesys. Aplinkoje gausu nemažai pavojų, kurie gali sugadinti net ir naujus Jūsų baldus namuose.
1. Vertinkime sausumą. Visi Jūsų namuose esantys baldai, o ką jau kalbėti apie tuos, kurie pagaminti iš medžio plokščių ar medžio masyvo, tikrai ankščiau ar vėliau pradeda bijoti drėgmės ir vandens. Kitaip sakant – vandens bijo visi, priklausomai nuo to, kokio lygio drėgmė juos veikia. Taip, vanduo gali tapti pirmuoju priešu baldui, todėl labai svarbu žinoti, kur namuose kaupiasi garai, lašą vanduo. O štai drėgmė gali būti ir natūrali. Baldams palankiausia, kai namuose yra apie 70-60 proc. drėgmės. Kitaip baldai gali pradėti pūti, keisti savo detalių kryptis, formą.
2. Neskatinkite pokyčių. Kitas labai baisus aplinkoje tykantis baldų priešas yra nuolatiniai ir žymūs temperatūrų pokyčiai. Kaip prie to sunku prisitaikyti žmogui, taip sunku su tuo gyventi ir baldams. Todėl geriausia baldus namuose išdėstyti taip, kad jie nebūtų veikiami įvairių šilumos šaltinių, kad kaistantys ir šilumą skleidžiantys prietaisai būtų pastatyti laikantis atstumo nuo baldų.
3. Nepadauginkite saulės. Turbūt esate pastebėję, kad vasarnamyje esantys lauko baldai nubluko ir pakeitė savo išvaizdą vos per kelis metus. Taip yra todėl, kad tiesioginiai saulės spinduliai labai greitai veikia baldus. Ir tai reiškia, kad ilgai būdami ant saulės jie ne tik pakeičia savo spalvą, bet ir praranda savo chemines savybes. Ilgą laiką ant saulės stovintys medžiaginiai baldai tampa labiau pralaidūs, o plastmasės detalės ilgainiui susilpsta. Jei Jums netrukdo tai, kad baldai ilgainiui pakeitė spalvą, gali būti, kad ims trukdyti, jei baldus reikės atnaujinti. Jei terasoje stovinčios stumdomos durys įtrūko, reikia jas pakeisti, o jei saulė pakeitė jų spalvą, teks keisti ne atskiromis detalėmis, o visą konstrukciją, kad atnaujinimai taip ryškiai neišsiskirtų.SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams