Ar žinote, koks yra baltiškas interjeras?


Kuriant namuose savitą stilių, dažnai pradedame vaikytis populiariausių interjero tendencijų. Daugeliui jau žinomi tokie interjero stiliai kaip klasikinis, rytietiškasis, skandinaviškas stilius. Tačiau visai neseniai interjero specialistai pasiūlė lietuviams pagalvoti apie savo, baltiškąjį stilių. Koks tai interjeras galėtų būti ir ar jis tikrai tinka lietuvio namams?

baltu interjeras

Svarbiausia – šviesa

Kalbant apie baltiškąjį interjerą, noromis nenoromis pradedame kalbėti apie šviesą ir erdvę. Baltiškuose namuose labai svarbu pakankamai daug šviesos šaltiniu. Tai reiškia ne šviestuvų įvairovę ar židinį, o dienos šviesą. Baltiško interjero namuose gana dideli langai, leidžiantys į patalpas patekti dienos šviesai.

Vyrauja švari paletė

Kalbant apie baltiško interjero spalvas, daug spalvų gamos naudoti nereikia, čia karaliauja – šviesi, skaidri, nekalta ir švari balta spalva. Kiekvienoje namų erdvėje – tiek miegamajame, tiek vonioje, tiek virtuvėje pripažinta ir puikiai tinkanti balta kuria namuose šilumą, stilių, subtilumą, taisyklingumą, atveria erdves. Kaip ir baltiškojo charakterio žmogus, taip ir baltiškas interjeras yra gan solidus, todėl balta spalva puikiai derinama su ryškesniais tonais. Vertinamos natūralios, žemiškosios spalvos, tokios kaip riešutinė, ruda, juoda, smėlio spalvos, tamsiai žali tonai.

Natūralumo poreikis

Baltiškoji prigimtis – stiprus ryšys su gamta ir viskuo, kas gyva. Todėl ir baltiškuose namuose labai svarbu natūralumas ir gamtos linija. Todėl namų interjere naudojami baldai ir detalės turėtų būti gaminami iš natūralių medžiagų. Čia ypač vertinami medžio masyvo baldai, natūralios medžiagos, lino audiniai. Visa tai suteikia namams jaukumo ir tikrumo. Juk baltai – paprasti, tačiau itin santūrus, stiprų ryšį su gamta turintys žmonės. Jų namuose privalo būti gamtos apraiškų ir kuo daugiau natūralumo. Čia ne vieta prabangioms žvakidėms ir modernistiniams paveikslams. Šalia didžiulės minkštos sofos puikiai derės medžio masyvo spinta ir peizažo paveikslas ant sienos.

Judėjimo laisvė

Taip kaip baltiškuose namuose jaučiamas natūralumas, taip čia jaučiama laisvė ir judėjimas. Baltiški namai – atviri ir nevaržantys. Todėl čia visuomet sveikintina kuo daugiau atvirų erdvių. Individualiuose namuose priimta pirmąjį aukštą palikti atvirą ir neriboti sienomis, o butuose atverti erdves tarp valgomojo ir virtuvės. Taip namams suteikiama dar daugiau erdvės, o juose jaučiamas judėjimo polėkis.SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams