Ar baldai gali kenkti sveikatai?


baldaiTeigiama, jog vidutiniškai 65 proc. savo laiko kiekvienas praleidžiame namuose. O vaikai namuose būna ir dar daugiau laiko. Todėl labai svarbu, kad namai būtų įrengti tinkamai ir paisant įvairių reikalavimų. Šiandien vis dažniau kalbama apie ekologiją ir sveikatos priežiūrą, todėl norime pasidalinti paprastais pastebėjimais, kurie turėtų praversti kiekvienam. Norint, kad namuose būti būtų ne tik malonu, bet ir saugu, laikas susirūpinti, kokius baldus ir medžiagas naudojame savo namuose.

Nejau baldai kenkia?

Vis daugiau žmonių skundžiasi alergijomis ir nežymiais sveikatos sutrikimais dėl patalpų ar jose esančių baldų. Svarbus pastebėjimas – patys baldai savaime nėra blogi, tačiau neigiamas emocijas ir blogą savijautą sukelia cheminės medžiagos, kurios naudojamos baldų gamyboje. Dažniausiai tai įvairūs klijai, dažai, tirpikliai, skiedikliai, glaistai, impregnantai. Jei baldų gamyboje šios medžiagos naudojamos neatsargiai arba pasirenkamos ne itin geros medžiagos, tikėtina, jog tokie baldai gali sukelti alergijas.

Ką rinktis?

Turbūt daugeliui ir taip žinoma, kad plastmasė nėra pati sveikiausia medžiaga. Kartais naujakuriai susižavi pigiais Kinijoje gaminamais plastmasės pagrindo baldais. Tačiau tai itin pavojingas pasirinkimas, nes nekokybiški plastmasės gaminiai ne tik sukelia lytinius sutrikimus, bet ir skatina vėžio ląstelių aktyvumą. Taip pat patartina vengti kokybe nepasižyminčio kiniško granito, marmuro, glazūruotų plytelių, nes šiuose gaminiuose jau yra nustatyti atvejai, kuomet buvo aptikta radono. Tai ypač pavojinga medžiaga, kuri gali padidinti vėžio susirgimus.

Norint išvengti nekokybiškų baldų, specialistai labiausiai pataria rinktis natūralias medžiagas, geriausiai – mediena. Mediniai baldai yra natūralūs ir ekologiški, neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Prieš rinkdamiesi baldus, visuomet pasiteiraukite gamintojo reikalingų sertifikatų ir patvirtinimų. Taip pat nesidrovėkite pasiteirauti apie gamyboje naudojamas medžiagas, ypač jei renkatės baldus iš laminuotų plokščių.

Keletas paprastų patarimų sveikiems namams:

  • Kamštinė danga – mažiausiai kenksmingų medžiagų.
  • Natūralus linoleumas nesukelia alergijų ir yra malonus akiai.
  • Mediniai baldai ir mediniai langai – sveiko oro ir gaivos garantas.
  • Kilimams ir dangai rinkitės bambuką, vilną, nendres ir atsisakykite klijuotų medžiagų.
  • Ne visi dažai blogi, norėdami apsaugoti sveikatą rinkitės vandenilinius ir vandens pagrindo dažus baldams.


SLIDER slankiojančios sistemos –

nepraslysta pro akis

Išsirinkite spintąGamintojams